Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

ZEYNEP CASALİNİ

No Rating
 
 

ZEYNEP CASALİNİ, MENAJER, MENAJERİ, MENAJERLİK, İLETİŞİM, BİYOGRAFİ,

Zeynep Casalini tiyatro sanatçısı Deniz Türkali ve müzisyen Ernesto Casalinin çocuğu olarak doğdu. Çocukluğu dedesi Vedat Türkali ve anneannesi Merih Pirhasanla Bodrumda geçti.
Zeynep Casalini 3 Ekim 1970 yılında İtalyan baba şarkıcı Ernesto Casalini ve Türk anne oyuncu ve şarkıcı Deniz Türkalı nın kızı olarak doğdu.
Dedesi yazar Vedat Türkali ydi dayısı da Barış Böyle bir çevrede sevgiyle büyüyen küçük bir kız çocuğuydu.
Çocukluğunun en kötü anılarından biri İstanbul daki yuvada uyurken parmak emmesine izin Ama dede ve anneannesi ile Bodrum a gittiğinde öyle güzel bir yuvaya gönderilmisti ki o kötü anı silinivermişti.
Sonra her çocuk gibi ilk ve orta okulun patika yolları. Bu arada sahne tozunu ilk soluyuşu 9 yaşında AKM de gerçekleşmişti.

Daha sonra yaşlarinda Bilsak Tiyatro Atölyesi nde tiyatro calışmalarına katılmış ve amatör bir grupla bir süre tiyatro ile uğraşmıştı.
İtalyan Lisesi nin son yıllarında günlerden bir gün ev arkadaşı Yasemin Alkaya aracılığı ile şarkı söylemeye başlamış ve o gün bu gündür hiç susmamıştı.
İtalya da bir rock grubuyla sahne almış. İngiltere de bir caz kulüpte şarkı söylemiş ve 1990 yılında Marmaris e yerleşmiş ve sahne çalışmalarına devam etmiş 1995 te İstanbul a dönmüştü.
     17 yaşında mikrofonla buluşan sesi 1995 yılında Asya ya eşlik etmiş Cem Özer in Laf Lafı Açıyor programında vokal yapmış ve ardında Sibel Alaş Ferda Anıl Yarkın Emel Ajda Pekkan ve son olarak da Sezen Aksu nun vokalistliğini yapmış Sezen Aksu nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde çaldığı davulla dikkatleri çekmişti.
Birkaç yıl sonra da ilk albümünde çok sevdiği O benim Peri Kızım dediği Sezen Aksu nun Duvar adlı parçasını seslendirdi.
16 yılı aşkın bir süre sonra nihayet artık albüm yapalım aşamasına gelinmişti. TMC yle tanışması kendi deyimi ile inanılmaz bir dönem i başlatmıştı onun için. Uzun görüşmeler sonunda herşey istediği gibi gelişti hayalini kurduğu müzisyenlerle buluştu ve studyo aşamasına gelindi. Herşey ince ince elenip sık dokundu.
Zeynep Casalini 15 yaşında BİLSAK Tiyatro Atölyesinde tiyatro dersleri aldı. Hocaları arasında Ayla Algan Beklen Algan Erol Keskin Ahmet Leventoğlu Müge Gürman Cevat Çapan gibi önemli isimler vardı.
Amatör tiyatro çalışmalarından sonra 1988 yılında profesyonel müzik hayatına başladı. 1995 yılında İstanbula kesin dönüş yapan şarkıcı ilk olarak Asyaya sonra sırasıyla Emel Müftüoğlui Ferda Anıl Yarkın Ajda Pekkan gibi önemli sanatçılara vokal yaptı.
Bir yıl süren on çalışmanın ardından kayda girdiğinde kulaklarında hep şu sözler vardı İçinden geldiği gibi ve yüreğinle Ve Zeynep Casalini ilk albümü Nihayet ile müzik piyasasına giriş yaptı.
Aranjör Sinan Akçıl imzası taşıyan albümle ve albümde yer alan Ne Yapsam ve Duvar isimli şarkılarıyla müzik severlerle buluştu. Nihayet albümünde yer alan Duvar şarkısının klibi ile Kral Tv de En İyi Çıkış Kadın ödülüne layık görüldü.

           Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organzasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlkte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Zeynep Casalini Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres : www.enseyajans.com www.sanatciiletisim.comwww.sanatcimenejerlik.comwww.guncelsanatcifiyatlistesi.comwww.sanatcifiyatlistesi.net

 

 

 

 

Etiketler

Biyografiler

  Duman Grubu

  Duman Menajer, Duman Menajeri, Duman Menajerlik, D ...

  Cem Belevi

  CEM BELEVİ MENAJERİ, CEM BELEVİ MENAJERLİK,  ...

  Songül Karlı

  Songül Karlı Menajer, Songül Karlı Menajeri, S ...

Etkinlik Sayacı

Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930