Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

TAN

No Rating

30 Ekim 1981 Hannover Hildesheim
Tan Taşçı, 30 Ekim 1981 yılında Hannover Hildesheim’de dünyaya Geldi. Selma ve Yusuf Taşçı´nın küçük oğlu olan Tan, ilkokula Ankara Arı Kolejinde başladı.

Lise eğitimini ise Keçiören Lisesi’nde tamaladıktan sonra polifonik korolarda uzun süre şarkı söyledi.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Korosuna katıldı. Bunun yanında şan dersleri de aldı.

Daha sonra, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Şan bölümüne geçti. Aynı zamanda halk müziği, sanat müziği gibi çeşitli korolarda ve devlet operasında görev aldı.

Sahne dersleride alan Tan,Mürüvetsiz Mürüvet adlı Türk filminde Türk sinemasının Sultanı Türkan Şoray ile rol aldı.İlk oyunculuk tecrübeliğine rağmen Tan performansı ile otoritelerce oyunculuğundan övgüler ile söz ettirdi.
Öğrencilik yıılarındada bir çok gece kulübünde ve organizasyonlarda sahne alan Tan,2005 yazında tümü kendi bestelerinden oluşan “Rica Ederim” adlı albümünü çıkardı ve kısa sürede slow parçaları ile zirveye yol alan Tan,slow şarkıların prensi olarak lanse edildi… 2.yıl süren albüm arasından sonra Tan 2. albümü “Sözümü Tutamadım”ı Erol Köse imzasıyla sevenlerinin beğenisine sundu albümünde Tan, kariyerinde bir ilki gerçekleştirerek kendi bestelerinin yanı sıra,ilk kez başka bir parçaya Türk pop müziğin kraliçesi Sezen Aksu ve unutulmaz besteci söz yazarı Onno Tunç eseri Geçer’e de albümünde yer verdi.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Tan Taşcı Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON &MENAJERLİK HİZ…

                                                                              Beşiktaş – İSTANBUL

Etiketler

Biyografiler

Etkinlik Sayacı

Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031