Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

MUSTAFA SANDAL

No Rating

MUSTAFA SANDAL, MENAJER, MENAJERİ, MENAJERLİK, İLETİŞİM,

Erzincanlı Yusuf Sandal ve Adanalı Tülin İleri’nin oğlu olan Mustafa Sandal İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde doğmuştur. İstanbul Arnavutköy’de yaşamaktadır. Dedesi TRT eski sanatçılarından, Ritim Saz ustası Hüseyin İleri’dir. 13 Ocak 2008` de Boşnak şarkıcı Emina Jahovic ile evlenmiştir. Çift 8 Ağustos 2008 tarihinde bir erkek çocuk sahibi olmuştur. Bebeğe Yaman ismini vermişlerdir.

Sağ kolunda Yada`yı simgeleyen küçük bir dövme vardır. Beşiktaş Taraftarıdır.
AY414226

Eğitim Hayatı
Mustafa Sandal, ilköğrenimini Tarabya`daki `Özel Dost İlkokulu`nda tamamladı. Daha sonra orta ve lise öğrenimi için İsviçre`nin Cenevre kentinde bulunan `College Du Leman`a gitti. 8 yıllık tahsil süresinden sonra yüksek öğrenim için ABD`nin New Hampshire eyaletindeki New Hampshire Üniversitesi`nde okumaya başladı. 1996`da Londra`ya yerleşen sanatçı Amerika`da yarım bıraktığı işletme eğitimine American College of London`da devam etti. İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir.

Meslek Hayatı [değiştir]19891993: Bestecilik ve söz yazarlığı kimliği

1989 yılında müzik tutkusu yüzünden Amerika`daki 2,5 yıllık üniversite tahsilini yarıda bırakarak Türkiye`ye döndü.[kaynak belirtilmeli] Yurt dışında çeşitli ülkelerde geçirdiği uzun yıllar müziğine de yansıdı. Profesyonel müzik yaşamına İstanbul Gelişim Stüdyosu`nda başladı.

Burada bestecilik ve söz yazarlığı yönünü ortaya çıkardı. Bülent Tezcan ile birlikte oluşturduğu “Vazgeçme” isimli ilk şarkısını 1991 yılında Ajda Pekkan yorumladı.[kaynak belirtilmeli] Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Ayşegül Aldinç, Yonca Evcimik, Reyhan Karaca, Ozan Orhon, Burak Kut, Deniz Arcak, Emel Müftüoğlu, , İzel, Sibel Alaş, Asya, Hakan Peker, Sertab Erener, Ferda Anıl Yarkın ve Mert Ekren gibi birçok sanatçıya besteler verdi.[kaynak belirtilmeli] Kendi albümünü çıkarmak için daha fazla tecrübe kazanmayı istedi ve bu bağlamda özel bir radyo olan Power FM`de bir süre DJ`lik yaptı[kaynak belirtilmeli].

1994 1998

1994 Ağustos`unda ilk albümü “Suç Bende”yi çıkardı. Albüm piyasaya verildikten 3 ay sonra başlayan Türkiye Turnesi`nde bir seneden kısa bir süre içerisinde yurt içinde 140, yurt dışında ise 30 konser verdi[kaynak belirtilmeli]. İlk albümünün ardından evine bir stüdyo kuran sanatçı, aranjör olarak da çalışmaya başladı.

1995 yılında Sibel Alaş`ın “Adam” adlı albümünün müzik direktörü ve prodüktörlüğünü yaptı. Aynı yıl Bay E adlı sinema filminde konuk oyuncu olarak yer aldı ve filmin müziğini seslendirdi.[1].

1996 Haziran`ında “Gölgede Aynı” adındaki bütünüyle kendi yapımı olan ikinci albümünü hazırladı. Bu albümünden sonra çıktığı Türkiye turnesinde 140`tan fazla stadyum konseri verdi.[kaynak belirtilmeli] “Bir Anda” adlı şarkısına aksiyon tarzında klip çekti. Albüm, 3,5 Milyon tirajına ulaştı.[2]

1997 yılında, Londra`ya yerleşip üniversite eğitimine kaldığı yerden “American College Of London”da devam etti. İzel`in “Emanet” adlı albümünün prödüktörlüğünü üstlendi, Reyhan Karaca`ya söz ve besteler vererek albümüne vokal yaptı.

1998 Ekim`inde üçüncü albümü “Detay”ı çıkardı. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere pek çok ülkede toplam 120 konser[kaynak belirtilmeli] veren sanatçı, bu albümde de iyi bir satış tirajını yakaladı[kaynak belirtilmeli].

19992007: Avrupa`ya açılma kararı ve sonuçları

1999 Mayıs ayında Fransa`da “Sony Music”le yaptığı anlaşma ile, yurt dışında yayınlanmak üzere “Araba” adlı şarkısına yeni aranjmanıyla Marakeş Fas`ta klip çekti. “Araba” şarkısı Rusça, Arapça ve Yunanca`ya çevrilerek ülkelerinin ünlü sanatçıları tarafından seslendirildi.[kaynak belirtilmeli] Ancak yapımcısı Sony Music ile yaşadığı sorunlar nedeniyle ilk Avrupa defterini kapatmış oldu.[kaynak belirtilmeli]

2000 Haziran`ında “Akışına Bırak” adlı dördüncü albümünü dinleyenlerine sundu. Bu albümde önceki albümlerinden farklı olarak müzik direktörlüğünü İskender Paydaş`la paylaşarak, daha çok besteci ve yorumcu kimliğini ortaya çıkarttı.

2001 Haziran`ında İstanbul Metrosu için Can Cana isimli bir şarkı besteledi. Avrupa ve Türkiye`de çıkaracağı albümler için girişimlere başlayan sanatçı İtalyan sanatçı Eros Ramazotti ile birlikte Ali Sami Yen Stadı`nda 25 Bin kişi önünde düet yaptı.[3]

2001 Kasım`ında, yeni stüdyosunu kurdu ve beşinci albümünün kayıtlarını burada gerçekleştirdi. Kendi yapım şirketi olan Yada Prodüksiyon bünyesinde kurduğu ve alt yapı çalışmaları 2 yıllık bir süreyi alan hayran kulübünü, internet sitesi üzerinden faaliyete geçirdi. 31 Mayıs 2002`de çıkardığı “Kop” adlı albümünü ile yılın en çok satan ikinci albümüne imzasını atmayı başardı. Akabinde ekibiyle dünya turnesine çıkarak, Paris Olympia`da bir konser verdi

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Mustafa Sandal Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres : www.enseyajans.com www.sanatciiletisim.comwww.sanatcimenejerlik.comwww.guncelsanatcifiyatlistesi.comwww.sanatcifiyatlistesi.net

instagram-logosu

Etiketler

Biyografiler

  Erkin Koray

  Erkin Koray Menajer, Erkin Koray Menajeri, Erkin K ...

  Ceylan

  Ceylan Menajer, Ceylan Menajeri, Ceylan Menajer ...

  Tuğba Yurt

   TUĞBA YURT MENAJERİ, TUĞBA YURT MENAJERLİK ...

Etkinlik Sayacı

Haziran 2023
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930