Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

MİRKELAM

No Rating

MİRKELAM, MENAJER, MENAJERİ, MENAJERLİK, İLETİŞİM,

Şanlıurfanın köklü bir Türkmen ailesinden gelen Mirkelam, Şanlıurfa eski milletvekili Ferit Aydın Mirkelamın yeğenidir. Adını Orta Asyadaki Fergana Ovasından alır.

Babası avukat Nazım Mirkelam, ut ve piyano çalar. “Gül ağacı değilem, her gelene eğilem” şarkısının bestecisi İzmir Milletvekilliği ile senatörlük yapmış Necip Mirkelamoğlu da ailedeki müzisyenlerden.

Çoğu yayımlanmayan polisiye ve bilimkurgu romanları yazmış, adliyede gördüğü bir evrak çantasından etkilenerek eşini, dostunu ve oğlu Ferganı oynattığı Kara Çanta adında bir soygun filmi çekmiş bir babadır Nazım Bey. Ama eşinden ayrıldığı için oğluyla çok yakın olamazlar, annesi ve anneannesi tarafından büyütülür Fergan Mirkelam.
546659872127

İlkokulu Fındıkzade Çapa, ortaokulu Özel Kalamış, liseyi Fenerbahçe Lisesinde okur. Beste yapmaya ortaokulda, şarkı söylemeye Saint Joseph Lisesinin orkestrasında başlar. 1984te Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliğini kazanır. Üniversite yıllarında Ortaköy sokaklarında yürür, duygularını tartmasını, şiir yazmasını hep orada deniz kenarında öğrenir. 1990 yılında mezun olur.

Çocukluk hayali balıkçılıktır. Mühendisliği sevmez. Tezgâhtarlıktan fabrika işçiliğine kadar yapmadığı iş kalmaz. Bir müddet radyolarda DJlik de yapar.

İlk Müzik Yılları
1986 yılında, Marmariste bir yaz gecesinde, Kayahan konserden çıkmış, yanında ekip arkadaşları, iskelede gitarıyla bir şeyler çalmakta. Yirmi yaşında olan Mirkelam yaklaşır yanlarına, “Ben de bir şey çalabilir miyim?” der. Gitarı alır, çalar ve söyler: “İstanbulda bir barda / Bir bardak şarap yanımda…”. İskender Paydaş çok sever şarkıyı. İstanbulda birbirlerinin izini kaybetseler de, Fergan Mirkelam kaderini değiştirecek bu tanışmanın peşine düşer, Paydaşı arar, bulur. Daha sonra 1986 yılında Kayahan Acarla Eurovision Türkiye elemelerine katıldı. Emel-Erdal albümünde “;Alaturka Benim Canım”; adlı şarkısıyla, Burak Kutun albümünde üç şarkısıyla yer aldı. Aralarında Nazan Öncelin de bulunduğu birkaç sanatçıya geri vokal yaptı. 1990 yılında “;Karşılıksız Çek”; adlı şarkısıyla Kuşadası Altın Güvercin Yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. 1994 yılında Best FMde DJ olarak çalıştı.

Koşan Adam
İskender Paydaş ile tanıştıktan sonra şarkıları da değerini bulur. Tarkanı da ünlü yapan İstanbul Plakın sahibi Mehmet Söğütoğluna “Bizim böyle şarkılarımız var, satmayabilir, seni kurtarsın, biz de müzik yapmaya devam edelim yeter” derler. Hedefleri mütevazıdır.

29. yaşgününde, 20 Mayıs 1995te, Kayahanın programına konuk olur Mirkelam ve koşan adam olarak girer gündeme. Umur Turagayın klibi, Serra dAutrynin yarattığı imaj ve İskender Paydaşın sihirli düzenlemesiyle Her Gece bir gecede dillere dolanır. Henüz albüm çıkmamıştır bile. 12 Kasım 1995 tarihinde çıkardığı albümü ile çok iyi bir satış grafiği yakaladı : kendi adını taşıyan albüm bir günde 200 bin, toplamda 750 bin satar. Ali Kırca 1995 yılında “90lar Türkiyesinin plastik kahramanlarının sonuncusu… Koşuyor koşuyor bir yere varamıyor” diye yazmıştı.

Koşan Adamdan Sonra İkinci ve üçüncü albümlerini İskender Paydaşsız yapar. 2001 yılında ikili yeniden bir araya gelir ve yine parlayan şarkılar çıkar ortaya, ABye hitaben “Kokoreç” dillere dolanır, terk eden sevgililer için ise “Unutulmaz”.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Mirkelam Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres : www.enseyajans.com www.sanatciiletisim.comwww.sanatcimenejerlik.comwww.guncelsanatcifiyatlistesi.comwww.sanatcifiyatlistesi.net

instagram-logosu

 

 

 

Etiketler

Biyografiler

  Ferman Toprak

  FERMAN TOPRAK MENAJERİ, FERMAN TOPRAK MENAJERLİK ...

  Nalan

  Nalan Menajer, Nalan Menajeri, Nalan Menajerlik, N ...

  Türkü

  Türkü Menajer, Türkü Menajeri, Türkü Menajer ...

Etkinlik Sayacı

Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031