Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

İSMAİL YK

No Rating

İsmail YK, Almanya’ya iş nedeniyle göçen ailesinin beşinci ve en küçük çocuğu olarak, 5 Temmuz 1978 tarihinde Almanya’da bulunan Hamm kentinde dünyaya gelmiştir. Aile üyeleri müziğin içinde bulunduğundan, doğduğu günden itibaren müzikle iç içe büyümüştür. Çocukluğu boyunca oyuncaklardan vazgeçip müzik enstrümanlarıyla oynamıştır. 13 yaşına geldiğinde, kardeşleriyle birlikte sahne almaya başlamıştır.

1995 yılında, 17 yaşındayken müzik dünyasına profesyonel anlamda giriş yapmıştır. 1996 senesinde Yurtseven Kardeşler isimli grupla kaydettikleri “Bir Tek Sen” adlı albüm dinleyicileriyle buluşmuştur. Albümde bulunan “Gitme Turnam” adlı şarkı büyük beğeni görmüş, grubun dinlenirliğini artırmıştır.
1998 yılında, Yurtseven Kardeşler’in ikinci albümü “Toprak” piyasaya çıkmıştır. Albümde bulunan “Hop De Bakiyim”, “Kalmadı”, “Canın Çıksın İnsafsız” gibi parçalar büyük ilgi görmüştür. “Canın Çıksın İnsafsız” adlı parça İsmail YK tarafından seslendirilmiş ve pek çok televizyon kanalında kullanılmıştır. Albüm profesyonel anlamda pazarlama teknikleri uygulanmadığı halde 850.000 tirajına ulaşmıştır.

2001 yılında grubun çıkardığı “De Bana / Of Anam Of” albümünde ise yine İsmail YK tarafından seslendirilmiş “Hayatımı Mahvettin” isimli parça büyük beğeni toplamış ve Türkiye dışında diğer Avrupa ülkelerinde de İsmail YK’ya olan merakın artmasına sebep olmuştur.

İsmail YK’nın ve seslendirdiği parçaların gördüğü ilgi, Yurtseven Kardeşler grubunun üyelerinden Hüseyin Yurtseven’in aklına solo bir albüm oluşturma fikrini getirdi. Bu fikir İsmail YK’yı da heyecanlandırınca sanatçı solo albümün hazırlıklarına başladı.

İsmail YK bu albümün hazırlıkları boyunca Türkiye, Avrupa ve tüm dünyada ses getirmiş sanatçıların yol haritasını inceledi. Bunun sonucunda kendisine uzun soluklu bir yol çizmeyi başardı. Bu yolun bir parçası olarak çocukların beğenisini ve hayranlığını kazanmaya büyük önem verdi. İsmail YK’nın tarzını oluşturan tek eldiven, kollarından biri sıvanmış gömlekler, göz alıcı aksesuarlarıyla giydiği pantolonlar; çizdiği yol için oluşturulmuş bir görünümdür. Kendine özgü saç ve sakal stili de müzik kariyeri için oluşturduğu yol haritasının bir parçasıdır. İsmail YK’nın kliplerinde ve çıktığı sahnelerde sergilediği dans koreografileri de sanatçının tarzında büyük önem taşır.

İsmail YK’nın “Bombabomba.com”, “Şappur Şuppur”, “Facebook”, “Bas Gaza” gibi sıra dışı sözlere sahip şarkılar seslendirmeyi tercih etmesi de çizdiği yol haritasının bir parçasıdır. Sanatçı bu tarz keyifli ve ilginç şarkılarla eğlence ve magazin kültürüne hitap etmeyi amaçlamaktadır. Bu müzik tarzının entelektüel kesim tarafından yadırganıp olumsuz eleştiriler alacağı da İsmail YK tarafından öngörülmüş bir şeydi ve bu nedenle İsmail YK aldığı bu eleştirilere hiçbir cevap vermemiştir.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

İsmail Yk Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres : www.enseyajans.com www.sanatciiletisim.comwww.sanatcimenejerlik.comwww.guncelsanatcifiyatlistesi.comwww.sanatcifiyatlistesi.net

Etiketler

Biyografiler

  Ömer Danış

  Ömer Danış Menajer, Ömer Danış Menajeri, Öm ...

  Ali Güven

  ALİ GÜVEN MENAJERİ, ALİ GÜVEN MENAJERLİK, AL ...

  Zakkum

  Zakkum Menajer, Zakkum Menajeri, Zakkum Menajerlik ...

Etkinlik Sayacı

Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031