Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

HAZAL

No Rating

HAZAL, MENAJER, MENAJERİ, MENAJERLİK, İLETİŞİM,

Aslen Siirt’li olan Hazal, ilk ve orta öğrenimini ve konservatuvar eğitimini doğum yeri olan İstanbul’da tamamladı. 12 yıl boyunca lisanslı voleybolculuk yaptı. İlk albümü Tatlı Dillim’i 1986 yılında çıkardı. 1994 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi sınavlarını kazandı. Ardından İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nın sınavlarına girerek başarılı oldu. Konservatuvar eğitimi sırasında müzisyen arkadaşlarıyla birlikte sahne performansı yapmaya başladı. Sahneye adımını attığı dördüncü ayda ise ilk albüm teklifini aldı. Bunun ardından okul hayatını askıya aldı.

1995 yılının Aralık ayında Klip Müzik etiketiyle çıkardığı, aranjörlüğünü Bülent Özdemir’in yaptığı, Sevdalım isimli albümünü yayınladı. Albümde, Bülent Özdemir, Seda Akay, Yıldız Tilbe, Ercan Saatçi, Bora Öztoprak, Toygar Işıklı, Kerime Abidik, Ömer Teoman gibi söz yazarı ve bestecilerle çalıştı. 2. Kral TV Video Müzik Ödülleri töreninde 1995’in en iyi çıkış yapan kadın pop şarkıcı kategorisinde aday gösterildi. İlk albümde sırasıyla Sevdalım,Elden Yar Olmaz ve Bozuyorum Yeminimi isimli şarkılara klip çekildi. Bu albümü takiben Türkiye yurtiçi ve yurtdışında sayısız konserler vermeye başladı.

1997 yılında yine Klip Müzik etiketiyle, aranjörlüğünü Selim Çaldıran’ın yaptığı Aşka Dair isimli albümünü yayınladı. Albümde Selim Çaldıran, Serdar Ortaç, Seda Akay, Bülent Özdemir, Niran Ünsal, Günay Çoban, Feyyaz Kuruş, Zeynep Talu, Toygar Işıklı, Hakan Maktav, Nurhat Şensesli, Mustafa Hoşgören ve Ömer Bayramoğlu gibi söz yazarları ve besteciler yer aldı. Bu albümde ise sırasıyla Osman Abim, Ölüm Gelir ve Yalancı Sevda isimli şarkılara klip çekildi.

2000 yılında TMC etiketiyle, aranjörlüğünü Erhan Bayrak’ın yaptığı Sürgün Aşkımız isimli albümünü yayınladı. Albümde Günay Çoban, Mertol Şalt, Seda Akay, Kerime Abidik, Ayşe Birgül Yılmaz, Boran Turgay, Barlas, Nurhat Şensesli, Ülkü Aker, Norayr Demirci, Selahattin Sarıkaya, Benan Ekici, Ela Arslan gibi isimler yer aldı. Albümden İyi Misin Anacığım, Parayla Saadet Olmaz ve Sürgün Aşkımız isimli şarkılara klip çekildi.

2001 yılında çıkan öğrenci affıyla birlikte yarım bıraktığı konservatuvar eğitimini tamamlama kararı aldı ve Hazal’ın İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndaki öğrencilik günleri başladı. Bu süreç içerisinde sahne çalışmalarına devam etti fakat albüm yapmadan geçen uzun bir ara vermiş oldu. 2008 yılında yeni albümünün çalışmalarına başlayan Hazal, albümün prodüktörlüğünü de kendisi üstlendi.

2009 yılında Geriye Dönme isimli albümünü, Yaşar Kekeva Plakçılık etiketiyle yayınladı. Albümde aranjör olarak Selim Çaldıran, Dost Bilen Kırım ve Mustafa Yenerkol yer aldı. Bu albümde diğerlerinden farklı olarak beş şarkının sözleri ve iki şarkının bestesi Hazal’a ait. Dört bestesi ve bir şarkı sözüyle ise Dost Bilen Kırım yer aldı. Albümün tek klibi yönetmenliğini Burak Ertaş’ın yaptığı Görmeseydim isimli şarkıya çekildi.[3]

2014 yılında Fono Müzik etiketiyle, aranjörlüğünü Ali Cem Çehreli’nin yaptığı Aşktan Bıçak isimli en son albümü yayınlandı. Albümde yeni şarkıların yanı sıra Elden Yar Olmazyeni bir düzenlemeyle yer alıyor. [4] 2015 yılı Mayıs ayında albümün ilk klibi Sayende’ye çekildi.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Hazal Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

                                                                              Beşiktaş – İSTANBUL

 

 

 

 

Etiketler

Biyografiler

  Koray Avcı

  KORAY AVCI MENAJERİ, KORAY AVCI MENAJERLİK, KO ...

  Recep Aktuğ

  Recep Aktuğ Menajer, Recep Aktuğ Menajeri, Recep ...

  Çelik

  Çelik Menajer, Çelik Menajeri, Çelik Menajerlik ...

Etkinlik Sayacı

Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031