Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

COŞKUN SABAH

No Rating

Sanatçımız Coşkun Sabah 16 Ekim 1952 doğumludur. Çocukluğu, doğum yeri olan coskun-sabahSanatçımızın babası Tekin Bey, Roza Hanım ile evlendikten sonra kayınpederinin yanında terzilik yapmaya başladı. Roza Hanım ev hanımıydı. Tekin Bey amatör bir udiydi. Her hafta, Sabah ailesinin evinde musiki meclisleri kurulur, meşkler yapılırdı.

Ailenin büyük oğlu Bülent, üniversitede okumak istiyordu. Bu sebeple ailecek İstanbul’a taşındılar. Bülent Sabah, İstanbul’da İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne girdi. Tekin Bey İstanbul’da da çocuklarına müziğe yönelmeleri konusunda önemli destek verdi. Aynı mahalleden komşuları olan ve uzun yıllar Üniversite Korosu’nu çalıştırmış olan Süheyla Altmışdört, Sabah ailesinin evinde yapılan meşklere katılmış, daha sonrasında Coşkun Sabah ve ağabeyi Bülent Sabah’ı İstanbul Belediye Konservatuvarı’na girmeleri için teşvik etmiştir.
Tekin Beyin işleri bozulup iflas edince, ailenin yükü Bülent ve Coşkun Sabah’ın omuzlarına bindi. İki kardeş birlikte çay bahçelerinde müzik yaparak evin geçimine katkıda bulunmaya başladılar. Bülent keman, Coşkun ise ud çalıyordu. Coşkun Sabah’tan yedi yaş küçük olan Taşkın Sabah da önce darbuka, daha sonra da kanunu ile ağabeylerine katıldı.

Coşkun Sabah, 1968 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’nda okumaya başlamış, burada okurken de 1970 yılında İcra Heyeti’ne girmiştir. 1972 yılında İstanbul radyosunda Klasik Koro’da ud çalmaya başladı. İcra Heyeti’ndeki görevini 1979 yılına kadar sürdürdü. 1976’da Devlet Türk Müziği Korosunda ud sanatçısı olarak çalışmaya başladı.

Ud sanatçısı olarak tanınmaya başlayınca Coşkun Sabah’a çeşitli gazinolardan da teklifler gelmeye başladı. Maddi nedenlerle gazinoların tekliflerini kabul edince, Devlet Türk Müziği Korosu’ndaki görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Koro şefi olan Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Coşkun Sabah’ın ayrılma gerekçelerine hak vermiş ve korodan ayrılan kimseyi geri kabul etmezken Coşkun Sabah’a, “Sen ne zaman geri dönmek istersen yerin burda hazırdır,“ demiştir.

Gazinolarda ud sanatçısı olarak çalışmaya başlayınca pek çok sanatçıya udu ile refakat etti. İlk bestesi, Emel Sayın tarafından plağa okunan “Gel kalbime Gir” isimli şarkıdır. Büyük kitlelerce tanınınıp sevilen ilk bestesi ise Bülent Ersoy tarafından okunan “Baharı Bekleyen Kumrular Gibi”dir. Ardından “Beddua”, “Toprak Alsın Muradımı”, “İşte Bu Bizim Hikayemiz”, “Dert Çekmeye Gidiyorum” gibi besteleri Bülent Ersoy, Emel Sayın, Adnan Şenses, Neşe Karaböcek gibi şarkıcılar tarafından okunmuş, o güne kadar ud virtüözü olarak sahip olduğu ününün yanına besteciliği de eklemiştir.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Coşkun Sabah Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres : www.enseyajans.com www.sanatciiletisim.comwww.sanatcimenejerlik.comwww.guncelsanatcifiyatlistesi.comwww.sanatcifiyatlistesi.net

Etiketler

Biyografiler

  Aslı Güngör

  Aslı Güngör Menajer, Aslı Güngör Menajeri, A ...

  Arif Susam

  Arif Susam Menajer, Arif Susam Menajeri, Arif Susa ...

  Zeynep Dizdar

  Zeynep Dizdar Menajer, Zeynep Dizdar Menajeri, Zey ...

Etkinlik Sayacı

Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930