Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Züleyha Ortak

ZÜLEYHA ORTAK, MENAJER, MENAJERİ, MENAJERLİK, İLETİŞİM,

Züleyha aslen Bitlis Mutki’li 9 çocuklu ailenin sekinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Cağaloğlu Anadolu Kız Meslek Lisesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’ne devam etti. Bir yandan mesleki eğitimi devam ederken diğer yandan istanbul üniversitesi devlet konservatuarı sınavlarına girerek, Türk Müzigi Nazariyati bölümünde okumaya hak kazandı.

Konservatuara 3 dönem devam ettikten sonra Vatan gazetesinde Zülfü Livaneli’nin asistani olarak calışmaya basladı.
İl başlarda amatör olarak başladığı müzik yolculuğu, Zülfü Livaneli’ nin teşvikleriyle, gelecek için profesyonel bir yola dönüştü. Zülfü Livaneli’nin Harbiye Açıkhava Sahnesi’ nde 2009 yılında, 7 bin kişilik bir dinleyici kitlesine seslendirdiği Kürtce Yigidim Aslanım, izleyenlerin önce meraklı bakışları, daha sonra da büyük alkış ile karşılandı. Sonrasında Livaneli’ nin “Şarkılarım dünya dillerinde, dünya solistleri tarafından seslendirildi, ama kendi ülkemin yerel dillerinde böyle bir girişimde bulunulmadı. Züleyha bu eksikliği giderecek” açıklaması ardından Züleyha, albüm çalışmalarına başladı. Zülfü Livaneli tarafından single olarak düşünülen çalışma daha sonra Seyhan Müzik tarafından albüme çevrildi.

2010 Aralık ayının ortalarında raflarda yerini alan, “Etnik Dillerde Livaneli Şarkıları başlığı” ve “TEK DİLDE YETMEZ 10 DİLDE MERHABA” spotuyla çıkan MERHABA albümü Türkiye’ de yok olup giden dillerimizin zenginliğini ortaya koydu ve kendi alanında büyük bir başarı yakaladı.
Hala etnik müzik listelerinde 1. Sırada olan bu albüm Züleyha’ nın uzun müzik yolculuğunun sadece ilk adımı.

Züleyha Ortak  Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres :