Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Turgay Başyayla

ilk ve orta öğrenimini çankırı’da tamamladı. 1995 yılında Antalya AKEV kolejinden mezun oldu . Lise yıllarında profesyonel ligde basketbol oynadı. 1996 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı. Eğitimi sırasında okulun THM ve TSMkorolarını kurdu ve üniversiteler arası yarışmalarda dereceler alındı.

İlk albümü “NAZLICAN” 2000 yılında, ikinci albümü “BEN PATLARSAM EĞER” 2002’de müzik marketlere sunuldu. Anadolu’nun birçok vilayetinde ve beldesinde çok sayıda konser ve imza günü düzenledi. Aynı yıllarda Motif Halk Oyunları Vakfı’nda halk oyunları eğitimine başladı ve ulusal organizasyonlarda MOTİF ile birlikte ortak projelere imza attı.

Cumhuriyet tarihinin TBMM’de halk konseri veren ilk sanatçısı ünvanına sahip olan Turgay Başyayla, 2003 yılında Mavi Beyaz Görsel Sanatlar’ın ATV için çektiği “Şizofren Aşk” isimli tv filminde başrolde oynadı ve oyunculuk kariyerinin ilk filmini çekti.

Mart 2005’de değerli yönetmen MESUT UÇAKAN imzasını taşıyan ve TRT’nin önemli projelerinden birisi olan “OTEL İSTANBUL“da başrolde oynadı.

Temmuz 2005’te senaryosu yine MESUT UÇAKAN’a ait olan, ulusal ve uluslararası birçok festivalde yer alan “ANNE YADA LEYLA” isimli sinema filminde başrol oynadı ve altın portakal’a aday oldu.

Turgay Başyayla, bundan sonraki oyunculuk kariyerini daha emin adımlarla sürdürmek için tiyatro üstadı ve yönetmen ARSLAN KAÇAR’dan sinema ve oyunculuk dersleri aldı.

Turgay Başyayla’nın yeni albümü “öz” sahibi olduğu ANKA PRODüKSİYON ve albümün dağıtımında işbirliği yaptığı SEYHAN MÜZİK tarafından Aralık 2005’de müzik marketlere sunuldu.

Turgay Başyayla, albüm için 7 bölgenin halk oyunları eğitimini aldı. Albümün ilk klibi “Harmandalı Zeybeği“, yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirilecek olan organizasyonlarda Turgay Başyayla’ya eşlik edecek olan, yaklaşık 100 kişiden oluşan ve dünya birinciliği dahil birçok uluslararası ödüle layık görülen Motif Halk Oyunları dansçılarının performansı ile RUMELİ HİSARİ’nda çekildi.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Turgay Başyayla Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres :