Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Kargo Grubu

Kargo grubu ilk kurulduğunda içinde Selim Öztürk (gitar) ve Mehmet Şenol Şişli (bas gitar) bulunduğu ve solisti Deniz Aytekin olan 5 kişilik bir gruptu. Grup 1993 yılında Sil Baştan albümünü yayınladı ancak pop müziğin yükselişte olması yüzünden büyük satış rakamlarına ulaşamadılar.

İlk albümler

1996 yılında Selim Öztürk ve MŞŞ (Mehmet Şenol Şişli) hariç grubun diğer üyelerinin ayrılmasıyla beraber gruba Serkan Çeliköz, Koray Candemir ve Burak Karataş eklendi. Yeni kadroyla ilk albüm Yarına Ne Kaldı? da bu yıl çıktı. Başta “Yüzleşme” olmak üzere “Son Defa” ve “Adımı Çağır” şarkılarının başarılı olduğu albüm içinde bulunan deneysel çalışmalarla da Türkçe rock müziğin piyasada yerini almasında büyük bir rol oynadı.

1997’de grubun ikinci albümü Sevmek Zor yayınlandı. Albüm ilk klip parçası “Şairin Elinde” ile büyük kitlelere ulaştı. Şarkı farklı sözleri ve klibiyle ilgi çekmekteydi. Şarkıyı “Sen Her Zaman” ikinci klip parçası olarak takip etti.

Müzikal zirve

Albüm iyi satışlar yakalamasına karşı grubun organizasyonlarında plak şirketleri yüzünden bir çok sorun yaşanıyordu. Bu da Kargo üyelerini rahatsız ediyordu[kaynak belirtilmeli]. Grup dördüncü albümleri için stüdyoya girerken bu sorunlarla uğraşıyorlardı. 1998’de sözlerin hepsinin MŞŞ’ye ait olduğu Yalnızlık Mevsimi albümü yayınlandı. Bu çalışma bir konsept albümdü. Grup, plak şirketlerine karşı duruşunu Türkiye’de ender görülen bir şekilde albüm kapağına grup resmini koymayarak göstermişti.

İlk klip “Arabic Fahişe” adlı şarkıya çekildi ancak adı dolayısıyla TRT tarafından yasaklandı. İkinci klip ise plak şirketi yüzünden bir türlü gerçekleştirilemiyordu [kaynak belirtilmeli]. Bu yüzden grup plak şirketini değiştirdi ve ikinci klibi Şebnem Ferah’ın vokal yaptığı “Kalamış Parkı” şarkısına çekti. Kargo’nun ilk slow klibi olan şarkıdan sonra üçüncü klip “Boğaziçi” şarkısına geldi.

Grubun söz yazarı MŞŞ’nin 1999’da askerde olması nedeniyle grup çalışmalara bir süre onsuz devam etti ve 2000’de Sen Bir Meleksin albümünü çıkardı. Bu albüm “Yalnızlık Mevsimi”ne göre daha aydınlık, soft bir albümdü. Bu da grubun hayran kitlesinde artışa neden oldu. “Renklerin İçinden” şarkısı ilk klip şarkısı oldu ve daha önce “Sil Baştan” albümünde bulunan “Yanımda Sen Olmayınca” ve “Yıllar Sonra” şarkılarının yeni yorumlarına da klip çekildi. Grup konserlere Efes Dark sponsorluğunda çıktı ve şirket için özel bir single hazırladı.

Duraklama Dönemi

“Sen Bir Meleksin” sonrası grup üyeleri Kargo adı altında çalışmalarına ara verdiler. Vokalist Koray, Sade adlı bir solo albüm çıkardı, Cahil Periler filminde oynadı ve “Sing your Song” yarışmasını sundu. MŞŞ, iki adet kitap yazdı ve kendi müzik çalışmalarına devam etti. Selim ve Serkan ise Aslı, Yalın gibi sanatçılara prodüktörlük yaptılar. Bu sırada grubun toplama albümü “Best of Kargo” 2001’de yayınlandı.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Kargo Grubu Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres : www.enseyajans.com www.sanatciiletisim.comwww.sanatcimenejerlik.comwww.guncelsanatcifiyatlistesi.comwww.sanatcifiyatlistesi.net