Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Jale Parıltı

JALE PARILTI , MENAJER, MENAJERİ, MENAJERLİK, İLETİŞİM,

15264_yyrrZ_Jale-PariltiYeni-albumu-Makamlarin-Sultani-ile-muzik-dunyasina-tekrardan-hizli-bir-giris-yapiyorSoğuk kış gecelerinin sıcacık sesi, gülen güldüren yüzü, çocukluğunun verdiği cesareti. Hiç gözünü kırpmadan dibine kadar yaşayıp ilkbaharda sanki bahar sadece onun için gelmiş çiçekler gibi mutlu şen şakrak. Etrafına huzur veren duruşu ve bütün mahallenin küçük sanatçısı. Tıpkı Romeyo ve Jülyet gibi balkondan sapsarı upuzun saçlarını sallaya sallaya estirdiği.

Nağmelerle herkesin sevgi pıtırcığı o. Balkonlardan yükselen alkışlar tezahuratlarla öylesine mutlu ve eminimki kendimden aynı öz güvenle tüm okul yaşantısınıntek şarkıcısı Jale Parıltı.

Memur babanın ve ev hanımı beş kızlarında ikincisi İstanbul İncirli’de doğmuş olan Jale Parıltı, okul hayatı boyunca müzik faaliyetlerinin tek sorumlusu olmuş ve aldığı bütün görevleri büyük bir ciddiyetle başarılar elde etmiştir. Hazırladığı korolar, sololar, müzikal gösterileri öylesine beğeni ve takdir topluyormuşki; Annesinin dikkatini çekmiş. Duyarlı davranıp ilkokulun sonunda TRT radyosunun açmış olduğu Çocuk Ses Yarışmasına katılması için müracatını yaptırmış. Öylesine büyük bir heyecan yaşamışki yarışma günü yüksek ateş ve kusmayla katıldığı yarışmada büyük bir başarı elde etmiş. Fakat memur olan babanın taininin çıkması sonucu bu hayal ertelenmiş.

Hiçbir zaman müzikten vazgeçmeyen gittiği her yerde söylediği şarkılarla sesiyle dikkatleri hep üzerine toplamış çevresindeki insanlarında ısrarı üzerine 1992-1993 yılları arasında Kral TV’nin düzenlediği karo oke yarışmasına katılmış büyük bir başarı elde etmiş insanların ısrarı ve desteği üzerine İtü Bestekar Hüsnü Üstün’den ders almaya başlamış. Hüsnü Üstün’den bu günlerin ünlüleride ders alıyorlarmış. Hüsnü Üstün’e güftelerini gelen ünlü bestekarların çok çok dikkatini çekmiş Jale Parıltı’nın güçlü sesi ve yorumu müzik sektöründe konuşulmaya başlamış. Bir anda hocasının evinin telefonu ünlü prodüktörlerin arayıp ziyaret ettiği ev haline gelmiş. Babasından çekindiği için dersleri bırakmak zorunda kalan Jale Parıltı içinden atamadığı müzik aşkıyla ablasından da destek alarak son eğitimine başlamış Önder Bali, Mehmet Kaygısız’dan şan dersleri almış. Büyük bir rastlantı sonucu ablasının tanıştığı Hilmi Topaloğlu ve Mahsun Kırmızıgül’le ilk albüm anlaşmasını yapmış .

Vurulmuşum Ben adlı klip şarkısıyla Gönülden albümüyle müzik listerinde yerini alırken adından söz ettirmeye başlamış. Müzik ödüllerinde aday gösterilip büyük beğeni toplamış.

Ardından gelen albümlerle sanat camiasında adını sağlamlaştıran Jale Parıltı 4. Albümü Asiye, Jale Parıltı ile Damardan ve Gönül Dağıl şarkılarıyla bütün konserlerin aranılan ismi olurken öne çıkanlardan, en çok satanlardan olmuş.

Asiye klibinin çekimlerinde ölümden dönmüş. Gölde boğulma tehlikesi geçirmiş. Hemen ardından Salla albümüyle hem imaj hem de müzik tarzında değişiklikler yapan Jale Parıltı albünü 4 tarzda yelpazelendirmiş Salla albümünde pop fantazi, arabesk, Türk Halk Müziği ve sanat miklerine yer vermiş. Birbirinden farklı bu müzik tarzlarını büyük bir başarıyla yorumlandıran Jale Parıltı. Seviyeli düzgün örnek yaşantısıyla da insanların gönüllerinde yerini alırken yine müzik piyasasında adından sıkça söz ettirmeyi başarmış.

Duyarlı kişiliğinin ve aile yaşantısına önem veren Jale Parıltı birçok sosyal sorumluluk projelerinde ve yardım konserlerinde de destek olmaya çalışmış. Hayattaki en önem verdiği şey eğitim olan Jale Parıltı eğitimi destekleyen gönüllüler arasında da yerini almış. Gelecek nesillerin önemini bilen bildirmeye çalışan Jale Parıltı çocuklar konusun’da duyarlı davranıp etrafını da bu yönde katılıma teşfik etmiş. Son albümü Makamların Sultanı’nın da da aynı zamanda büyük bir projeyede imza atmış.

Müziğin insan sağlığı üzerindeki etkisini anlatan albümün hazırlıkları tahminlerden daha uzun sürerken maddi olarakta kesenin ağzını sonuna kadar açmasına neden olmuş. İnsanlığa büyük bir hizmet vermeyi hedefleyen Makamların Sultanı albümü; uzun araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerin albümün içindeki küçük bir kitapçığa sığdırılması hiçte kolay olmamış. Hangi makam, hangi burç ve hangi hastalığa şifa açıklamasının yeni sıra birde 11. makamından oluşan enstrumantal ikincisinde de albümde yerini almış. Yine aynı albümde eski ve yeni Türk sanat müziği esrlerinin yer aldığı albümde bir yelpaze daha ekleyerek tasavvuf ve ilahi eserlerini 12 tane eserden oluşan birincisiyle en başta albüm kartonetiyle dikkatleri çekmeyi başarmış.

Muhteşem sesi ve farklı yorumuyla sevenlerinin, dinleyicilerinin büyük bir keyif aldıklarını ve beğenilerini duyduğunda “Bütün yorgunluğuma değdi” demeyi de bilmiş. Yurt içinde ve yurt dışında sahnelerin, büyük konserlerin, büyük düğünlerin, festivallerin, bayi toplantılarının aranılan ismi olan Jale Parıltı her telden, her dilden seslendirdiği eserlerle tek başına beş kişilik sanatçı kadrosu olmayı başarmış. Sahne şovları ve tadına doyulmaz konserleri magazinlerden çok kulaktan kulağa yayılan Jale Parıltı gizli star gibi en çok çalışanlardan olmayı başarmış. Müzik ülkemizde olması gereken yerde değildir ne yazıkki. Dünyanın ortak dili olan müzik ruhun da en büyük ilacıdır. İsterdim ki müzik ilk okul birinci sınıftan itibaren büyük bir ciddiyetle ders olarak çocuklara işletilebilse ve meslekleri ne olursa olsun ama bir taraflarında mutlak müzik olsa, keşke her evde küçük te olsa ensturuman olsa ve aile fertleri kâh çalıp kâh söylese inanıyorumki stres, sinir, denge bozukluğu, kavgalar, şiddetler, mutsuzluklar hatta savaşlar bile asla olmazdı. Dileğim odur ki bundan sonra önce ülkemiz ve dünyada müzik çok önemsinsin ve yaygınlaşsın tüm çocuklar şarkı söylesin şarkı söylemek insanı güzelleştirir.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Jale Parıltı Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres : www.enseyajans.com www.sanatciiletisim.comwww.sanatcimenejerlik.comwww.guncelsanatcifiyatlistesi.comwww.sanatcifiyatlistesi.net

instagram-logosu

 

 

 

 

 • Jale Parıltı Menajer,
 • Jale Parıltı Menajeri,
 • Jale Parıltı Menajerlik,
 • Jale Parıltı Yetkili Menajeri,
 • Jale Parıltı Yetkili Menajerlik,
 • Jale Parıltı Sanatçı Menajeri Kim,
 • Jale Parıltı Menajeri İletişim,
 • Jale Parıltı Menajerlik İletişim,
 • Jale Parıltı Resmi Menajeri İletişim,
 • Jale Parıltı Resmi Menajerlik İletişim,
 • Jale Parıltı Tek Yetkili Menajeri İletişim,
 • Sanatçı Jale Parıltı Menajeri İletişim,
 • Sanatçı Jale Parıltı Menajerlik İletişim,
 • Sanatçı Jale Parıltı Konser Ücreti Fiyatı,
 • Sanatçı Jale Parıltı Yetkili Menajeri İletişim,
 • Sanatçı Jale Parıltı Yetkili Menajerlik İletişim,