Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

İntizar

İntizar, 1974 Tunceli doğumlu ses sanatçısıdır. İsmini annesi koymuştur. İntizar doğduğunda abisi öldüğü için annesi bu ismi vermiştir ünlü sanatçıya. Müziğe küçük yaşlardan bu yana ilgisi olan güzel sanatçı ilkokul yıllarında sürekli müzikle ilgili etkinliklerde yer almıştır. Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Fakültesi mezunu olan ünlü sanatçı bu dönemden sonra öğretmenlik mesleği yerine müziğe olan ilgisini devam ettirip bu alanda kendini geliştirmek istemiştir. Aynı zamanda İntizar’ın Yıldız Tilbe ile aralarında akrabalık bulunduğuna ilişkin tartışmalar da vardır.

İntizar küçük yaşlarda öğrendiği gitar ve saz gibi enstrümanları o dönemden bu yana çalabilmekte ve üniversite yıllarında amatör olarak sahne almaktaydı. Müzik kariyerinin başlangıcı ve sanat dünyasına adım atması ise bir Sibel Can konseriyle meydana gelmiştir. Sibel Can konserinde Ferdi Tayfur’un sesini çok beğenmesi üzerine albüm teklifi almıştır.
Ünlü sanatçı ilk albümünü 1997 yılında yaptığı Gelincik ismi ile yapmıştır ve oldukça büyük dikkat çekmiştir. Bu albümünden sonra hayran kitlesini artıran ve yıldızı parlamaya başlayan ünlü sanatçı albüm hazırlıklarına devam etmiş ve ikinci albümü olan Gece nemi isimli albümünü 2000 yılında piyasaya sürmüştür. Sırasıyla 2002 ve 2003 yılında Göçebe, Aldanırım isimli albümleriyle tüm dikkatleri üzerine toplayan İntizar artık sanat hayatının zirvelerine tırmanıyordu. Ihlamurlar Altında adlı albümü ile patlama yapan güzel sanatçı hayran kitlesini kat kat artırdı ve son albümü olan Aşk Yağmurları ile müzik hayatına devam etmektedir.