Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Babutsa

BABUTSA GRUBU, MENAJER, MENAJERİ, MENAJERLİK, İLETİŞİM,


Babutsa London Calling
 isimli ilk albümleriyle müzik dünyasına güzel bir giris yapan ve “Yanayım Yanayım” isimli şarkılarıyla dikkatleri üzerine çeken Babutsa grubu, Mine Ayman‘ın sorularını yanıtladı…

Babutsa grubu nasıl kuruldu ve grupta nasıl bir görev dağılımı var?

Önce Soner ve Ali bir araya geldiler, albümün hazırlıkları sürerken son olarak gruba Peri dahil oldu. Albümün kayıtları İngiltere’de Soner’in stüdyosunda yapıldı. Grup üyelerinin hepsi solist ve her solist albümde 4 şarkı söylediler.

Babutsa’nın anlamı nedir? Bu isim nereden aklınıza geldi?

Babutsa Kıbrıs’ta yetişen bir kaktüs çeşidinin dikenli ama lezzetli meyvesinin ismidir. Kıbrıs kökenli olduğumuz için grubumuzun ismini Kıbrıs’a özel bir isim olarak belirlemek istedik, proje şekillendikçe isim de ortaya çıktı.

“Yanayım Yanayım” adlı şarkı ile çıkışınızı gerçekleştirdiniz, bu şarkının çıkış şarkısı olarak belirlenmesi ortak karar mıydı?

Prodüktörlerimizle birlikte ortak aldığımız bir karardır, “Yanayım Yanayım” adlı şarkının dikkat çekeceğinin ve çıkış için çok doğru bir şarkı olacağının hepimiz farkındaydık.

Babutsa’nın üyelerinin hepsi solist, bir grupta 3 tane solist olması çok enteresan, bu fikir nasıl ortaya çıktı?

Evet hepimiz solistiz ama hepimizin albümdeki tarzı farklı aslında, yani bir albümde buluştuk ama üçümüzde farklı tarzda şarkı söylüyoruz. Hepimiz birbirimizin şarkılarına vokal yapıyoruz ama Soner rock, Ali pop-fantezi, peri ise türkü söylüyor albümde. Farklı tarzları ve Kıbrıs şarkılarını bir albümde toplayarak farklı bir proje ile dinleyicilerimizle buluşmak istedik.

“Yanayım Yanayım” adlı şarkı Yunan şarkılarına benzetiliyor, Yunan müziğinden etkilendiniz mi?

Hayır, biz sadece Türk müziğinden ve Kıbrıs müziğinden etkilendik, albümümüzde ağırlıklı olarak Kıbrıs şarkılarına yer verdik. Biz Londra’da doğup büyüdük ve orada yaşıyoruz ama hiçbir zaman Türk müziğinden kopmadık, sürekli Türkiye’de yapılan işleri takip ettik. Yabancı müzik hiçbir zaman ilgimizi çekmedi ve her zaman Türkçe şarkılardan oluşan bir albüm yapmak istedik. Şu anda bu projede buluştuğumuz ve Türkçe şarkılarla Türkiye’de bir albüm yapabildiğimiz için çok mutluyuz.

Türkiye’de beğenerek dinlediğiniz ve örnek aldığınız isimler var mı?

Arif Sağ, İbrahim Tatlıses, Mustafa Keser, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur çocukluğumuzdan beri dinlediğimiz ve sevdiğimiz isimlerdir.

“Yanayım Yanayım” adlı çıkış şarkısını Ali söyledi; Ali bu şarkıyı söylediğin için kendini şanslı hissediyor musun, bu kadar başarılı olacağınızı tahmin etmiş miydin?

Evet, kendimi çok şanslı hissediyorum, şarkı ve yorumum beğenildiği için çok mutlu oluyorum. Bu şarkıyı söyleyeceğimi öğrendiğimde çok heyecanlanmıştım, bu kadar çok sevileceğini hepimiz tahmin etmiştik.

Albümde kimlerle çalıştınız, şarkılar kime ait?

Çıkış şarkımız olan “Yanayım Yanayım” adlı şarkının sözü ve müziği Ayhan Başkal’a ait, ayrıca “Güzelim” ve “Babutsa” adlı şarkılar da yine onun şarkısı. Albümde Kıbrıs şarkıları ağırlıklı olarak yer alıyor, bu şarkılardan “Neler Geldi Başıma”, “Köprüden Geçemedim” ve “Zeytinden Aşımısın” anonim şarkılar. “Gariban” ve “Ararım Sorarım Seni” adlı şarkılar ise Raif Denktaş’a ait. Herkesin çok iyi bildiği “Bir Birilerine” adlı şarkının da sözü ve müziği Türkay Altay’a ait. Ayrıca bir çok şarkının düzenlemesi Soner’e ait ve üç şarkının sözlerinde Soner’in imzası var.

İkinci klip için hangi şarkıyı düşünüyorsunuz?

İkinci klip şarkısı olarak “Köprüden Geçemedim” adlı şarkıyı belirledik ve bu şarkının klibini siyah-beyaz olarak çektik, yakında bu şarkının da klibi ekranlarda olacak.

Albümünüzü Londra’da hazırladınız ve hepiniz orada yaşıyorsunuz, ileriki dönemlerde Türkiye’ye yerleşmeyi düşünüyor musunuz?

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Babutsa Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON

MENAJERLİK HİZ…

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 500536 502 88 53

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Yeşerti Sok. No : 14/3 Etiler  

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail : info@enseyajans.comenseyajans@gmail.com

Web Adres : www.enseyajans.com www.sanatciiletisim.comwww.sanatcimenejerlik.comwww.guncelsanatcifiyatlistesi.comwww.sanatcifiyatlistesi.net