Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Ayşegül Aldinç

Ayşegül Aldinç ( 1962) Gazeteci Orhan Aldinç ile resim öğretmeni Süheyla Aldinç’in kızı olarak İstanbul’da doğdum. Annemin şehiriçi tayinlerinden dolayı ortaokul öğrenimimi üç ayrı okulda tamamladım. Ortaokul-1′ i Kandilli Kız Lisesinde yatılı olarak, Ortaokul-2′ yi Davutpaşa Lisesinde ve ortaokul-3′ ü de Feriköy Lisesinde okudum. Eski adıyla “Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu”, şimdiki tanımıyla “Marmara Üniversitesi seramik Fakültesi” ni bitirdim. Kısa bir süre sonra,istanbul Akaretler Ortaokulu’nda müzik öğretmenliği yaptım. Ondan sonra Yıldız Porselen Fabrikası’nda altı yıl desinatör olarak çalıştım.

Aynı yıllarda müzik çalışmalarını amatörce sürdürdüm. Müzik kariyerime ilk olarak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Modern Folk Üçlüsü ile katıldığım ve Ali Kocatepe’nin bestesini seslendirdiğim “Dönme Dolap” isimli şarkıyla başladım.

İstediğim albümü istediğim koşullarda yapabilmek adına 1985 yılında, ANKARA Başkent Gazinosunda solist altı(!) olarak -o zamanlar böyle bir tanımlama vardı…- sahneye çıktım.

İstanbul’da da büyük gazinolarda çalışmalarım devam etti. Kendi pop tarzımın dışında değişik türdeki albüm yapma önerileri aldığım halde kendi tarzımda direnerek “VE AYŞEGÜL ALDİNÇ” ” adındaki ilk albümümü 1988 yılında çıkardım.
Barış Manço’dan”KARA SEVDA” ve Timur Selçuk Aysel Gürel imzalı “GÖZLERİN SU YEŞİLİ” adlı şarkılarımın bugüne kadar geldiği bu çalışmadan sonra, 1991’de “BENDEN SÖYLEMESİ” isimli albümüm yayımlandı. Sezen Aksu’nun bestesi “SORMA” gibi daha sonra pek çok sanatçı tarafından da yorumlanan şarkılar bu albümde yer aldı. 1993’de ONNO TUNÇ’un müzik yönetmenliğini yaptığı “ALEV ALEV” isimli albümse Onno Tunç’un bestesi “ALEV ALEV”, Mustafa Sandal’ın bestesi”YANLIŞSIN”, Barış Manço’nun bestesi “AL BENİ” gibi birçok hit üretti. 1996’da çıkan “SÖZE NE HACET” adlı albümü ise Şehrazat’ın bestesi “ALİMALLAH”,” Nazan Öncel’in bestesi BENİ HATIRLA”, Metin Özülkü’nün bestesi “ANLADIM BEN SENİ” gibi şarkılarla hâlâ hatırlıyorsunuz… 2000 yılında “NEFES”” isimli albümüm çıktı. Gökhan Kırdar’ın bestesi “NEFES’. Barlas’ın bestesi “BEN KİMSELERE YAR OLMAM” ÖzgürAkpolat’ın bestesi “ HABERİ YOK” öne çıktı.

Not : Firmamız Sanatçı İle Sadece Konser Organizasyonlarında Booking Olarak çalışmakta Olup, Konser Organizasyonları Haricinde Hiçbir Şekilde Sanatçı İle Bir Bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, yardım,gibi v.s. konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Ayşegül Aldinç Konser Etkinlik İletişim.

ENSEY AJANS ORGANİZASYON &MENAJERLİK HİZ…

                                                                              Beşiktaş – İSTANBUL

Biyografiler

Etkinlik Sayacı

Ocak 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031