Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Ankaralı Yasemin

Ankara Müizğinin içinde büyüyen ve beğeniyle dinleyen Ankaralı Yasemin, müzik piyasasına profosyönel anlamda geçmeye karar verince beğeyiyle dinlediği Ankaralı Turgut’un firmasını arayarak yardım istedi. 1996 yılının son ayında Ankaralı Turgut ve yapımcısı ile tanışan Ankaralı Yasemin albüm çalışmalarına başladı. 1997 yılının Mart ayında da Ankaralı Turgut’un düet yaparak desteklediği ilk albümü ” Bende İsterem” i müzik severlere sundu.

1998 yılında Ankaralı Turgut’un yönetmenliğini yaptığı, “Sarışın Bombam” isimli albümde istediği başarıyı elde edemeyen Ankaralı Yasemin, Ankaralı Turgut’la ortak çalışmalara son verip müzik hayatına tek başına devam etme kararı verdi. Ankaralı Yasemin, 1999 yılında Ahmet Özgül’ün yönetmenliğini yaptığı “Hop Dedik Abi” isimli albümüyle müzik piyasasında büyük bir başarı elde etti. Ankaralı Yasemin, daha sonra sırayla “Cepten Ara Beni” , “Anlayalım Abi” , “Tantana Yapma” isimli albümleri çıkardı.

Firması ile arasında çıkan anlaşmazlık yüzünden Ankaralı Yasemin müzik çalışmalarına 3 yıl ara vermek zorunda kaldı. Müzik piyasasına 2006 yılında yeniden dönüş yapan Ankaralı Yasemin, “Öpüversin Seni” isimli albümünü hazırladı. “Öpüversin Seni” albümüyle müzik piyasasında iyi bir çıkış ve satış trajı elde eden Ankaralı Yasemin kendi firmasını kurma kararı aldı. Mart 2007 de Arkadas Production isimi ile firmasını kuran Ankaralı Yasemin, çalışmalarına buradan devam ediyor. Ankaralı Yasemin Arkadas Production etiketiyle Haziran 2007 yılında “Sevmiyorsan Kandırma” isimli albümünü müzik severlere sundu.